درباره‌ی ما

داستان «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی» از کجا شروع شد؟

شهریورماه سال 1390 بود که وب‌سایت «مجله‌ی اینترنتی بالیوود» را راه‌اندازی کردم و گاهاً اخبار بالیوود و ترجمه‌ی ترانه‌های هندی و بالیوودی را در آن منتشر می‌کردم. اما اتفاق اصلی زمانی افتاد که در 30اُم آبان‌ماه سال 1391، اولین پُست با موضوع «آموزش زبان هندی» توسط من در وب‌سایت «مجله‌ی اینترنتی بالیوود» منتشر شد. بر خلاف تصورم، بعد از انتشار آن پُست، فیدبک‌های مثبت زیادی از بازدیدکنندگان دریافت کردم که خوشبختانه تا به این لحظه نیز این فیدبک‌ها ادامه داشته‌اند. همین اتفاق بهانه‌ای شد که تصمیم بگیرم وب‌سایت مجزایی با نام «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی» به آدرس «www.LearnHindi.ir» ایجاد کنم و در این وب‌سایت به آموزش زبان هندی بپردازم.

لوگوی آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی
آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی

چرا «زبان هندی» را برای آموزش انتخاب کردی؟

پاسخ بسیار ساده است. چون به «زبان هندی» علاقه داشته و دارم.

چطور «زبان هندی» را یاد گرفتم؟

یکی از سؤالاتی که به دفعات از من پرسیده می‌شود این است که: چطور «زبان هندی» را یاد گرفتم؟ قبل از اینکه به این سؤال پاسخ دهم، اجازه دهید خودم را به صورت مختصر معرفی کنم.

من «سید احسان رضوی» و در رشته‌ی IT تحصیل کرده‌ام. در «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی» سعی می‌کنم به دوستانی که قصد دارند «زبان هندی»، اعم از «خط هندی» و «گرامر زبان هندی» را یاد بگیرند، در حد توان و دانسته‌هایم کمک کرده و مواردی را که می‌دانم، با آن‌ها به اشتراک بگذارم. حالا برویم سراغ این‌که چطور «زبان هندی» را یاد گرفتم؟

Ehsan Razavi

حقیقت این است که «زبان هندی» به گونه‌ای زبان مادری من است. از آن‌جایی پدر و مادر من هر دو اصالتاً اهل کشور «هندوستان» و منطقه‌ی «سرینگر» هستند و اکثراً با من با زبان محلی که «Koshur» یا همان «زبان کشمیری» صحبت می‌کردند، این موضوع باعث ضعف شدید من در «زبان هندی» شده بود. به همین دلیل تصمیم گرفتم با ایجاد وب‌سایت «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی»، ارتباط خودم را تا جایی که ممکن است با «زبان هندی» افزایش دهم و به این واسطه، به افرادی که علاقه دارند «زبان هندی» را فرا بگیرند، در حد توانم کمکی کرده باشم و دانسته‌هایم را به اشتراک بگذارم.

نحوه یادگیری زبان هندی در آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی به چه صورت است؟

روال آموزشی «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی» طی سال‌ها شامل دگرگونی‌های زیادی بوده است. در ابتدا آموزش‌ها به صورت جزئی در وب‌سایت «مجله‌ی اینترنتی بالیوود» منتشر می‌شدند. سپس این وب‌سایت (آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی) ایجاد شد و آموزش‌های متنی در آن منتشر شد و هم‌زمان در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک نیز آموزش‌ها منتشر می‌شدند. سپس آموزش‌های صوتی زبان هندی نیز منتشر شدند و در حال حاضر، آموزش‌های زبان هندی به صورت ویدیوئی ضبط و از طریق وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌هایی نظیر یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

آیا شما مدرس «زبان هندی» هستید؟

این یکی از سؤالاتی است که به صورت مکرر از من پرسیده می‌شود. بنده خود را مدرس زبان هندی نمی‌دانم و از ابتدا نیز با این هدف شروع به فعالیت ننمودم و کار و رشته‌ی تحصیلی من نیز هیچ ارتباطی به این زبان ندارد و همیشه محتوای مرتبط با «آموزش زبان هندی» به رایگان از طریق وب‌سایت «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی» در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

اما به مرور زمان و با توجه به زمان‌بر و انرژی‌بر بودن کار تولید محتوا و کمبود وقت و همچنین پوشش بخشی از این هزینه‌ها، اقدام به برگزاری دوره‌های آنلاین خط دوناگری و زبان هندی نمودم تا علاقه‌مندان به یادگیری «خط هندی» و «مکالمه‌ی زبان هندی» بتوانند در این دوره‌ها به صورت اختصاصی شرکت نمایند.

آیا من در «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی» کلاس‌های خصوصی و عمومی زبان هندی برگزار می‌کنم؟

همانطور که در سطرهای بالاتر اشاره کردم، در حال حاضر من در «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی»، جدای از آموزش رایگان زبان هندی که بر روی وب‌سایت قرار می‌گیرد، تنها به «آموزش مجازی زبان هندی» می‌پردازم. لازم به ذکر است در حال حاضر آموزش‌های مجازی زبان هندی، از طریق پلتفرم تلگرام برگزار می‌شوند.

نحوه‌ی شرکت در کلاس‌های مجازی آموزش زبان هندی به چه صورت است؟

برای اطلاع از جزئیات شرکت در کلاس‌های مجازی آموزش زبان هندی و شرکت در دوره‌های «آموزش خط هندی» و «آموزش گرامر زبان هندی» به بخش «دوره‌های آموزش زبان هندی» مراجعه کنید.

آیا با آموزش‌های وب‌سایت «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی» من به صورت کامل «زبان هندی» را یاد می‌گیرم؟

این سؤالی است که بارها و بارها از من پرسیده شده و به نظرم پاسخ این سؤال بسیار ساده و واضح است. «زبان هندی»، زبان بسیار گسترده‌ای است و با آموزش‌هایی نظیر آموزش‌های موجود نباید انتظار معجزه داشته باشید. ولی بدیهی است که با دنبال کردن روش‌های صحیح که بسته به هر فرد متفاوت است و تمرینات مداوم، قادر خواهید بود نیازهای خودتان را در درک و مکالمه‌ی زبان هندی برطرف کنید و هدف من در تمامی آموزش‌ها این است که تا جایی که امکان‌پذیر باشد، مطالب را به ساده‌ترین نحو ممکن ارائه کنم و سعی کرده‌ام همیشه تمام جوانب و مخاطب‌ها را در نظر بگیرم.

حالا تا چه اندازه در این مسیر موفق بوده‌ام، قضاوت با شما است که این آموزش‌ها را دنبال می‌کنید.

ولی اگر قرار باشد در یک جمله پاسخ سؤال شما را بدهم، باید بگویم: من تا به این لحظه نسخه‌ی خاص یا معجزه‌گری جهت یادگیری زبان هندی پیدا نکرده‌ام. اگر سراغ داشتید، سپاس‌گزار خواهم بود که به من هم اطلاع دهید تا با بقیه به اشتراک بگذارم.

«آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی» از چه منابعی برای آموزش‌های خود استفاده می‌کند؟

محتوایی که در وب‌سایت و یا شبکه‌های اجتماعی مربوطه منتشر می‌کنم (اعم از متن، تصویر، صوت و ویدئو) تماماً حاصل مطالعه، صرف زمان و انرژی بسیار زیاد است. من برای یک موضوع به ظاهر ساده سعی می‌کنم کتاب‌ها و مطالب زیادی را مطالعه کنم تا در نهایت چکیده و عصاره‌ی آن را به ساده‌ترین نحو ممکن بیان کنم تا مخاطبانم بتوانند به سادگی از آموزش‌هایم استفاده نمایند. هر زمان هم از منبع خاصی در زمینه‌ای به صورت مستقیم استفاده نمایم، در صورت نیاز و در صورتی که لازم بدانم، سعی کرده‌ام منابع و مآخذ را اعلام کنم. کما اینکه بارها بازدیدکنندگان اعلام کرده‌اند که افراد در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف، محتوای ایجاد شده توسط من را با نام خودشان منتشر کرده‌اند. ولی این چیزی نیست که باعث نگرانی من شود و اگر آن‌ها تصور می‌کنند با این کارها راه به جایی می‌برند، اجازه دهید به کارشان ادامه دهند.

حمایت از ما

بدون شک حمایت‌های شما در زمینه‌های مختلف می‌تواند باعث پابرجا ماندن و رُشد وب‌سایت «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی» شود. اصلی‌ترین روش حمایت از «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی»، معرفی آن به دوستان علاقه‌مند به زبان هندی و همچنین دنبال کردن مطالب به صورت مستقیم از خود وب‌سایت است.

همچنین امکان حمایت مالی نیز وجود دارد تا هر فرد در صورت تمایل، مبلغ مورد نظرش را از روشی که در صفحه‌ی حمایت مالی ذکر شده، واریز نماید. تمامی مبالغ پرداختی از سمت شما، صرف نگهداری و توسعه‌ی وب‌سایت «آکادمی آنلاین آموزش زبان هندی» خواهد شد.

اگر سؤال دیگری دارید و تصور می‌کنید بهتر است پاسخش در این صفحه داده شود، لطفاً از طریق بخش «تماس با ما» مطرح کنید تا پس از بررسی در این قسمت قرار بگیرد.

با سپاس از وقتی که صرف مطالعه‌ی این صفحه نمودید، لحظات خوبی را برایتان آرزومندم.

آخرین به‌روز رسانی: 22 آبان 1398

سید احسان رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *